Ekskluzywne lustra z Włoch

sierpień
20

Pozwala spojrzeć sobie w twarz, nie raz także zajrzeć w głąb siebie. Przedmiot uznawany często za magiczny i tajemniczy. We wnętrzach pełni funkcje użytkowe oraz dekoracyjne. Lustro, bo o nim mowa, może zmienić każde pomieszczenie!

Za pierwsze lustro ludziom służyła woda. Dopiero po jakimś czasie nauczyliśmy się wyrabiać je z otaczających materiałów: kamieni, kryształów górskich, metalu. Prototyp współczesnego lustra pojawił się ok. 5000 lat temu. Największymi znawcami i producentami luster byli Wenecjanie, którzy doskonalili się w wytwarzaniu przezroczystego szkła, a ich produkty osiągały bardzo wysokie ceny. Zakup lustra stanowił ogromny wydatek, dlatego pozwolić sobie na taki luksusowy towar mogli tylko najbogatsi. W końcu w zwierciadłach zakochali się również Francuzi i stanęli na drodze włoskiej dominacji w ich produkcji, dzięki czemu lustra zaczęły wytwarzać również inne kraje.

Współcześnie lustra stanowią nie tylko istotną dekorację pomieszczeń – pozwalają również na manipulowanie w nich światłem oraz przestrzenią. Warto wykorzystać je do optycznego powiększenia wnętrza, nadając pomieszczeniu lepsze promocje tak niewielkim zabiegiem. Jeśli umieszczą je Państwo naprzeciwko okna lub drzwi balkonowych, efekt będzie taki, że powstanie nie tylko jasne, ale i bardziej przestronne optycznie wnętrze. Minimalistyczne, nowoczesne, barokowe czy stanowiące zabawę geometrią…Na rynku znajdziemy coraz bardziej wyszukane lustra, które będą efektownym elementem każdego wnętrza. Te w ozdobnych ramach konkurować mogą nawet z dziełami sztuki. Ważne jednak, by tworzyły wraz z aranżacją spójną całość.

Lustra pochodzące ze swojej europejskiej kolebki – Włoch – to klasa sama w sobie. Wyróżnia je najwyższa jakość wykonania oraz wyjątkowy design. Niepowtarzalne zwierciadła w swoim portfolio posiada włoska marka J&J glass & design. Jest to producent wyoblonego i odlewanego szkła od 1985 roku. Kompetencje i wizja przedsiębiorczości doprowadziły go dziś do zdefiniowania trzech linii produktów: pokryć ścian wewnątrz oraz zewnątrz, luster, szafek pod umywalki i konsol.

„Gięcie szkła to nasza umiejętność, tworzenie szklanych obiektów jest naszą ambicją, wykorzystanie szkła z recyklingu to obowiązek. Umiejętności, ambicje i obowiązki zawsze kierowały naszą pracą ” – deklaruje Jarno Jacchini, założyciel J&J.

Lustra J&J zgodnie z wymogami ekskluzywnego produktu, wykraczają poza stereotypy i harmonizują krzywizny w celu stworzenia unikalnego przedmiotu. Wyszukany charakter szklanych ram włoskich luster idealnie komponuje się z wnętrzami w różnorodnych stylach. Lustra te idealnie nadają się do salonów, łazienek, przedpokojów, sypialni. Poniżej przedstawiamy unikalną kolekcję włoskich luster i mebli. Lustra które proponujemy występują w różnych wymiarach z możliwością podświetlenia LED. Wnoszą one do pomieszczenia elegancję i design, rodem z południa Europy. O lustrach J&J marzą wielbiciele oryginalnego wzornictwa oraz wszyscy Ci, którzy kochają luksus, klasę i wysoką jakość! Tym bardziej miło nam poinformować, że produkty te dostępne są w naszym Salonie, dlatego po więcej inspiracji zapraszamy do Salonu w Koninie.

 

Copyright © 2021 DZ Design - Daria Mixtacka